Kocioł KWMP2 CERAMIC z podajnikiem dwutłokowym na miał o ekogroszek.

Przedstawiamy nowy model kotła KWMP2 CERAMIC z wkładem ceramicznym wyposażony jest w sprawdzony podajnik dwutłokowy o zmniejszonych oporach podawania, który w 100% zabezpiecza przed cofaniem się żaru do zasobnika nawet przy zaniku napięcia w trakcie podania. Podstawowe paliwo to miał węglowy oraz eko-groszek.
W stosunku do kotła KWMP2 zastosowano bardziej rozbudowany wymiennik oraz komorę spalania wyłożoną wkładem ceramicznym dzięki czemu osiągneliśmy jeszcze wyższą sprawność i wydajość kotła jak również inna konstrukcja pod względem wymiarów.

Najważniejsze cechy kotła KWMP2 CERAMIC:

 • Wysoka wydajność - czas palenia przy jednokrotnym załadunku zasobnika wynosi 1-5 dni
 • Sprawność dochodzi do 92%. Rozbudowany wymiennik oraz zastosowanie wkładu ceramicznego w komorze spalania. Oszczędzamy paliwo, w związku z czym zmniejszamy wydatki na ogrzewanie.
 • Wygoda - Obsługa sprowadza się do okresowego uzupełniania paliwa oraz opróżniania szuflady z popiołem. Kocioł standardowo wyposażony jest w sterownik z wyświetlaczem graficznym, który umożliwia sterowanie kotłem oraz ogrzewaniem zasobnika Ciepłej Wody Użytkowej(CWU), utrzymując temperaturę CWU nastawioną przez użytkownika. Wbudowany zegar pozwala na programowanie stref czasowych, w tym temperatury CWU. Funkcjonalność sterownika można zwiększyć przez dołączenie: modułów mieszacza z cyrkulacją, czujnika temperatury zewnętrznej oraz modułu GSM. Sterownik współpracuje z termostatami pokojowymi.
 • Ekologia - Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom emisja szkodliwych gazów jest znikoma dzięki wymuszonym dopływom powietrza pierwotnego oraz wtórnego. Kocioł uzyskał świadectwo na "znak bezpieczeństwa ekologicznego".
 • Nowoczesność - Dzięki podajnikowi dwutłokowemu o zmniejszonych oporach podawania w 100% zabezpiecza przed cofaniem się żaru do zasobnika, nawet w przypadku zaniku napięcia.
 • Jakość - Podajnik oraz wymiennik kotła wykonane są z atestownej (P265GH) blachy „kotłowej” o grubości 6 mm. Nasi Klienci otrzymują pięcioletnią gwarancję na kocioł oraz dwuletnią gwarancję na osprzęt elektryczny.
 • Kocioł wyposażony jest w dodatkowe palenisko (awaryjne) z rusztem żeliwnym, na którym można spalić grubsze frakcje węgla czy drewna.
 • Sterownik kotła wyposażony jest standardowo w dodatkowe zabezpieczenie przed nadmiernym wychłodzeniem wody powracającej z instalacji grzewczej z wykorzystaniem pompy ładującej CWU
 • Sterownik kotła wyposażony jest standardowo w program umożliwiający automatyczne modulowanie mocy palnika w zależności od mocy cieplnej pobieranej z kotła. Program ma na celu zmniejszenie zużycia paliwa dzięki automatycznemu dopasowaniu mocy kotła do aktualnych potrzeb budynku.

   
Karta katalogowa Karta katalogowa Sterownik MULTI 751G Sterownik MULTI 751G Atest ekologiczny Atest ekologiczny Etykiety energetyczne Etykiety energetyczne Karta produktu Karta produktu Etykieta energetyczna KWMP2 CERAMIC 20kW Etykieta energetyczna KWMP2 CERAMIC 20kW Etykieta energetyczna KWMP2 CERAMIC 25kW Etykieta energetyczna KWMP2 CERAMIC 25kW Etykieta energetyczna KWMP2 CERAMIC 35kW Etykieta energetyczna KWMP2 CERAMIC 35kW Etykieta energetyczna KWMP2 CERAMIC 45kW Etykieta energetyczna KWMP2 CERAMIC 45kW