Aktualności

Tylko do 28 czerwca można złożyć wniosek w Urzędzie Miasta Czestochowy na dofinansowanie do wymiany piecy CO na nowe. Szczegóły w artykule Gazety Regionalnej

Gmina Miasto Częstochowa udziela dotacji celowej z budżetu miasta Częstochowy  na zdemontowanie i zlikwidowanie źródła ciepła starego typu opalanego węglem, miałem, koksem lub ekogroszkiem i zastąpieniu go:

1) podłączeniem do sieci ciepłowniczej;
2) ogrzewaniem elektrycznym
3) kotłem gazowym;
4) kotłem olejowym;
5) kotłem na paliwo stałe z automatycznym sposobem zasilania paliwem bez rusztu awaryjnego w klasie 5

 Kwota dofinansowania wynosi do 70% kosztów netto

Nowa ulga termomodernizacyjna zacznie obowiązywać już z początkiem 2019 r. – wynika z aktualnej wersji projektu, który przyjął w tym tygodniu rząd. Nowa ulga ma zachęcać osoby fizyczne do przeprowadzania termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Maksymalnie można będzie odliczyć 23 proc. wydatków.

Dodano: 2018-10-05 13:06:02

Serdecznie zapraszamy na spotkanie konsultacyjne

wraz z z pokazem urządzeń

w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Herbach 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze. Zapoznaj się ze szczegółami.

4 września ruszyły spotkania informacyjne w ramach programu „Czyste powietrze”. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego województwa na czynny udział w spotkaniach .

Już we wrześniu ruszy przyjmowanie wniosków o rządowe dopłaty do wymiany kotłów w ramach programu "Czyste powietrze". W ramach dofinansowania można dostać do 53 tys. zł. Rząd dołoży się również do termomodernizacji budynków. Zapoznaj się w jaki sposób można uzyskać rządowe wsparcie.

Dodano: 2018-07-23 12:22:05

Podstawowym celem programu „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego poprzez gruntowną termomodernizację i wymianę palenisk. 

Rządowy program, w przypadku już istniejących domów jednorodzinnych, przewiduje głównie finansowanie wymiany źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne bądź pompy ciepła. Dodatkowo, aby poprawić efektywność energetyczną budynków, przewidziane jest dofinansowanie na termoizolację budynków jednorodzinnych.

Zakres przedsięwzięcia może również obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych. Natomiast osoby, które dopiero budują domy, mogą liczyć na dofinansowanie zakupu i montażu węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pomp ciepła.

last page